Fotoğraflarınızı stoklayın

Çekmiş olduğunuz fotoğrafları yedekleme sorunu yaşıyorsanız bu yazı tam sizin için. Onlarca emek harcayıp, çektiğiniz fotoğrafları eğer saklama sıkıntınız varsa bu siteler sizler için alternatif olabilir. İster profesyonel olun, isterseniz amatör yada aile fotoğraflarını bu sitelerde paylaşabilirsiniz. Gizlilik esas alınarak fotoğraflarınız saklanmaktadır. O sitelerin isimleri ise;

SmugMug

SmugMug, fotoğraflarına özen gösteren profesyonellere yönelik bir fotoğraf saklama hizmetidir. Ücretli süreme geçtiğinizde ise sınırsız depolama alanı, canlı müşteri desteği olanağı saklamaktadır. Yüklemiş olduğunuz fotoğrafları facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım ağlarından da paylaşma imkanı sağlamaktadır. Pisaca

Küçük bir hizmet olarak doğan Pisaca zamanla bir fotoğraf depolama ve paylaşma hizmeti haline geldi. Pisaca, ücretsiz düzenleme ve galeri yönetimi araçlarına sahip; masaüstü uygulaması ile fotoğraflarınızı yerel olarak takip etmenize izin veriyor. Paylaşım için google hesabınızla birleşiyor ve mobil uygulaması bulunmasa da Android cebinizde Pisaca Web albümlerini görmenizi sağlıyor.

Photobucket

Photobucket, hem bir sosyal ağ ve hem de fotoğraf depolama hizmeti olmak konusunda oldukça başarılı. Hizmet ile kullanıcılara kendi aralarında veya twitter, facebook ile hatta kendi web sitelerinizde fotoğraf paylaşma imkanı sağlıyor.

Facebook

700 milyon'a yakın nüfusu bulunan facebook'a fotoğraf yüklemek oldukça kolay. Sitedeki fotoğraf depolama ve galeri yöntemi araçlarının kullanımı oldukça kolay olduğundan göstermek istediğiniz fotoğaf için ideallik sağlıyor. Siteye yüklemiş olduğunuz fotoğrafları etiketleyerek o fotoğraflardan arkadaşlarınızı da haberdar etme olanağını da sağlamış oluyor. Mobil cihazlar ile de uyumluluk içinde çalışan facebook, mobil cihazlardan yükleme olanaklarını da barındırıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder