Kasım ayı film festivalleri


Kasım ayı içerisinde gerçekleşen olan ülke çapında başta ulusal ve uluslararası bir çok film festivali düzenleniyor/düzenlenecektir. Bir çok sinema sever bu ay filme doyacak desek yeridir. Amatör, profesyonel ve oyuncu kısaca tüm film festivalleri halka kapılarını açmış durumda...

Aralanan kapının ardında bazı film festivallerini paylaşmak istedik...20. Gezici Film Festivali:

Türkiye'nin değişik  kentlerindeki sinema severlere ulaşmayı amaç edinmişler yola çıkarken, sinema salonlarına sığmayan umutlar ile buluşmak istemişler fakat gittikleri şehirlerin topraklarında sinema salonu olmayan yerleri tercih etmişler hep.  Böylelikle sinemanın gazete kağıdından ibaret olmadığını göstermek isterler...5. Malatya Uluslararası Film Festivali:

Türk Sinemasının, 100. yılını kutladığımız bu zaman diliminde, bir asırdır sürmekte olan, Sinemamızın yolculuğuna dönüp baktığımızda yaşamımıza ne denli anlam kattıklarını bir düşünelim ve tanık olduğumuz o güzellikler için bir yolculuğa çıkalım...


KısaKes Film Festivali:

2010 Yılından beri liseli öğrencilerin hayal güçlerinin yarıştığı, Kısakes Film Festivali'nin  Univision ayağı, bu yıl tüm dünyada ki öğrencilere seslenmeyi amaçlıyor. Farklı sosyal ortamlarda bulunan gençlerin birbirleriyle ortak payda da buluşmayı hedefleyen KısaKes Film Festivali, bu yıl vizyon genişleterek uluslararası tüm dünyada yer alan lise ve üniversite öğrencilerine ulaşacak... İstanbul Kısa Film Festivali:

26 Yıldır aralıksız bir şekilde gerçekleşen, '' İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali '' adına yakışır şekilde, önemli bir etkinlik olarak devam etmekte. Türkiye'de en uzun süre devam eden festival unvanını da elinde bulunduruyor. Gerek kendi ülkemiz de gerekse uluslararası boyutta seslerini duyurmak isteyen yada çalışan genç yönetmenler için bulunmaz ve iple çekilen bir festival halini almış durumda.


2.Boğaziçi Uluslararası Film Festivali:


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla, Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından, ikinci kez düzenlenecek olan Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, Türk Sinemasının 100. yıl dönümünde ikinci yüzyıla imzasını atacak sinemacıları bir araya getiriyor. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder