Bülent KILIÇ'a bir ödül daha

30/12/2014 - Uluslar haber ajansı AFP'nin Türk foto muhanbiri Bülent KILIÇ, Dünyaca ünlü TIME dergisinden sonra İngiliz Guardian gazetesin tarafından da ödüllendirildi.  Geçen hafta TIME'ın 2014'ün ajans fotoğrafçısı seçtiği, Kılıç, şimdi de Guardian tarafından yılın fotoğrafçısı olarak gösterildi.

TIME, 2003'ten bu yana AFP için çalışan 35 yaşındaki Kılıç'ın bu yıl içinde özellikle Ukrayna ve Türkiye'de yakaladığı karelerle, Dünya genelindeki fotoğraf editörlerinin dikkatini çektiğinin belirtmişti.

''2014 şüphesiz AFP foto muhabiri Bülent KILIÇ'ın yılı oldu'' ifadesini kullanan TIME, Kobani'deki gelişmeleri takip etmek için uzn süre Suriye sınırında kaldığı için ''yorulduğunu'' belirten KILIÇ'ın sonra son aylarda İstanbul'da çalıştığını belirti.


''Bana 'Önünde insanların öldüğünü görmek zor değil mi?' diye soruyorlar. Birşey hissedip hissetmediğimi soruyorlar... Tabii ki kolay değil. Ama bu bir savaş ve bu insanlar da diğerlerini öldürüyor. Bazen gerçekten bir şey hissedemezsin. Bazen bu konu hakkında konuşmak da istemezsin.'' İşte ''Bir dahakine nerede olacağımı bilmiyorum. Belki de tekrar Ukrayna'ya gideceğim. Ama bu işten öğrendiğim şey şu ki, her zaman hazır olmak zorundasın''  BÜLENT KILIÇ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder